Petra Sagana čaká klasika Strade Bianche

Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan sa predstaví na pretekoch Strade Bianche 2017 v Toskánsku v Taliansku. Pomaly sa nám rozbiehajú jarné klasiky a dnes nás čaká jedna z tých najznámejších.

Trať dlhá 200 kilometrov zahŕňa viac ako 50 kilometrov prašných ciest, ktoré prechádzajú cez Toskánske kopčeky.

Náročný terén preverí schopnosti všetkých pretekárov, ale zároveň ponúkne krásne prírodné scenérie.

Tip: Stavte si na Petra SAGANA, alebo svojho favorita s bonusom až 2 000 EUR ✔

Preteky sa po prvý raz sa uskutočnili v roku 2007, no pod názvom Monte Paschi Eroica a historicky prvým víťazom sa stal ruský jazdec Alexander Kolobnev. O rok nato sa z triumfu tešil Fabian Cancellara, ktorý vtedy jazdil za tím CSC. V roku 2009 sa pri svojom štvrtom vydaní tento pretek volal Montepaschi Strade Bianche – Eroica Toscana a z víťazstva sa tešil Kazach Maxim Iglinskiy. 5. ročník ovládol belgický fenomén Philippe Gilbert. Rok 2012 patril po druhý raz v krátkej histórii tohto preteku Fabianovi Cancellarovi, ktorý vyhral s luxusným náskokom. Moreno Moser sa stal prvým domácim víťazom v roku 2013, kedy bol druhý Peter Sagan. V roku 2014 porazil v hektickom dojazde Sagana Poliak Michal Kwiatkowski. O rok neskôr vyhral Čech Zdeněk Štybar a vlani zavŕšil hetrik pri svojom poslednom štarte Fabian Cancellara, po ktorom je pomenovaný aj jeden úsek klasiky.

Aj napriek tomu, že sa jedná o 12. ročník, táto klasika si vyslúžila názov „klasika“ právom. Kým to iným pretekom trvalo aj 50 rokoch, táto to dokázala v krátkom časovom úseku. No niet sa čomu čudovať, pretože jej atraktivita a krása pretekov a aj okolitej prírody z nej robí výnimočné preteky.

Sledujte Online prenos naživo, ktorý začína v sobotu od 11:45 >

FAVORITI: Peter Sagan (Bora), Zdeněk Štybar (Quick-Step), Greg Van Avermaet (BMC), Fabio Felline (Trek), Petr Vakoč (Quick-Step), Ben Hermans (BMC), Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), Roman Kreuziger (Orica), Michal Kwiatkowski (SKY), Tom Dumoulin (Sunweb).

Pozvánka na preteky Strade Bianche 2017

Doterajší víťazi Strade Bianche (v zátvorke krajina a vtedajší tím):

2016 Fabian Cancellara (Švaj./Trek-Segafredo)
2015 Zdeněk Štybar (ČR/Etixx-QuickStep)
2014 Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma-QuickStep)
2013 Moreno Moser (Tal./Cannondale)
2012 Fabian Cancellara (Švaj./RadioShack-Nissan)
2011 Philippe Gilbert (Belg./Omega Pharma-Lotto)
2010 Maxim Iglinskij (Kaz./Astana)
2009 Thomas Lövkvist (Švéd./Columbia-High Road)
2008 Fabian Cancellara (Švaj./Team CSC)
2007 Alexandr Kolobnev (Rus./Team CSC)

Zostrih minuloročných pretekov