Sagan začal Tour de France na vysokej nohe

Peter Sagan na Tour de France

Čo mám robiť? To bola reakcia Petra Sagana po boji o jeho siedmy zelený dres. Povzdych slovenského cyklistu sa stal príznačnou reakciou po jeho absolvovaní prvej etapy Tour de France, čím si ventiloval svoj hnev a frustráciu po tom, ako mu pomedzi prsty uniklo víťazstvo. 

Prvenstvo mu uniklo len o vlások

Sagan už vyhral jedenásť etáp na Tour de France a šesť zelených dresov. Súčasné druhé miesto nášho reprezentanta tak určite taktiež ovplyvní stávkovanie na cyklistiku nielen slovenských fanúšikov.

Išiel však po ďalšom žltom drese po tom, ako ho nosil počas troch dní roku 2016 a jednom počas minulého roka. Tento raz už pravdepodobne taktiež videl žltý dres visiaci pred sebou počas toho, ako šiel cieľovou rovinkou. No v tej chvíli sa do diania dostal aj Mike Teunissen, ktorý zo seba dostal pravdepodobne šprint svojho života a Sagana zdolal.

Po pretekoch si Sagan nechal čas na to, aby trochu vychladol. Pozrel si záznam finálneho šprintu a snažil sa vyťažiť to pozitívne zo svojho vlastného výkonu. „Prehral“ len o pár centimetrov. Vyjadril sa, že je veľmi rád, že získal druhú pódiovú priečku. Dodal, že momentálne to má s Teunissenom tak 50 na 50 čo sa bodov týka a vníma aktuálne pozície pozitívnym spôsobom.

Peter Sagan na Tour de France

Peter Sagan na Tour de France

Druhé miesto je úspechom

Sagan povedal, že etapa mohla skončiť inak, no bol to pomerne náročný šprint. Hovorí, že išlo len o prvý deň celého Tour de France a je šťastný, že sa mu neprihodila žiadna nehoda ani pád. Aj vďaka tomu považuje prvú etapu za úspech.

Na margo toho však zrejme netreba dodávať, že Sagan po žltom drese skutočne túžil, no svoju frustráciu dáva najavo len zriedka.

Na to reagoval aj Saganov tréner, Patxi Vila slovami, že je rád, že je náš cyklista sklamaný. Podľa neho je to dobré znamenie. Hovorí totiž, že ktokoľvek, kto kedy pretekal vie aké je byť tak blízko k víťazstvu a nakoniec prehať. Išlo len o pár centimetrov hrajúcich úlohu v tom, kto bude prvý a kto „len“ strieborný.

Ak by sa mal zamerať na pozitíva, vrátane získaných bodov, bol to stále veľmi dobrý deň. Vila dodáva, že Sagan je podľa neho aktuálne vo veľmi dobrej forme a ak si zachová tempo, ktoré je normálne jeho súčasťou, víťazstvá už sú na ceste. Takticky a technicky bol blízko k dokonalosti, no pretekanie nie je len o tom. Chcel vyhrať, no tím je dnes šťastný aj za druhé miesto.