Formula 1: Alonso je motivovaný

Fernando Alonso ostáva presvedčený, že v dnešnej Veľkej cene USA dokáže byť rýchlejším ako Sebastian Vettel a to aj napriek tomu, že Nemec štartuje z pole position.

Španielsky pretekár pôsobiaci v talianskom tíme Ferrari stráca 2 preteky pred koncom tothoročnej F1-ky na Vettela 10 bodov.

Avšak najlepší jazdec Ferrari ostáva prekvapujúco pokojný, keď pred dnešnými predposlednými pretekmi prehlasuje, že dnes večer to bude on, kto pôjde rýchlejší čas.

Alonso, ktorý má kurz 7,00 na to, že tento rok bude korunovaný ako majster sveta Formule 1 po kvalifikácií prehlásil: „Všetci si myslia, že už je rozhodnuté, ale ja a môj tím sme si istí, že dnes získame viac bodov ako Vettel. Neviem to vysvetliť, je proste môj pocit.“

Jediné, čo potrebujeme, aby som po štarte získal dobrú pozíciu. Je dôležité, aby som dobre išiel prvé 3 kolá, pretože toto je tímom Ferrari identifikované ako rozhodujúce pre dnešnú výhru,“ dodal.

Vettel, ktorý má na dnešnú výhru kurz 1,40, je už aj takmer istým 3-násobným majstrom sveta F1-tky. Jeho kurz na to, že bude 3. krát majster seba za sebou má kurz 1,10.

Nemec si v kvalifikácií zabezpečil štart z pole position a v z druhej priečky bude na okruhu v Austine štartovať jazdec McLarenu Brit Lewis Hamilton.

Za nimi budú štartovať spolujazdec Vettela Mark Webber a Fín Kimi Raikkonen jazdiaci za Lotus.

Ak by v Texase vyhral Vettel, tak je o tom, kto je tento rok najlepší jazdec viac menej rozhodnuté. Sám Vettel prehlásil: „Nám ako tímu nezáleží, kde sa konajú záujmy. My sa vždy zameriavame na to, aby sme dosiahli najlepší možný výsledok.

Formula 1 – Veľká cena USA Sledujte ONLINE PRENOS >>


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*