Formula 1: Hamilton dnes povedie preteky

Formula-1 Live prenosy online na interente

Britskému pretekárovi Lewisovi Hamiltonovi sa podarilo najrýchlejším časom kvalifikácie získať pole position, Sebastian Vettel štartuje z 4. miesta.

Na okruhu Autodromo José Carlo Pace v Sao Paule zajazdila včerajšiu kvalifikáciu najlepšie nová posila tímu Mercedes.

V záverečnom a rozhodujúcom podujatí seriálu majstrovstiev sveta monopostov F1 sa vedľa Hamiltona postaví jeho terajší kolega z McLarenemu a ďalší Brit Jenson Button a z tretieho miesta bude štartovať Austrálčan jazdiaci za Red Bull Mark Webber.

Stavte si na víťaza j Veľkej ceny Brazílie. Na pilota Ferrari Fernanda Alonsa je kurz 9,00 a prípadné víťazstvo Sebastiana Vettela z Red Bullu je ohodnotené kurzom 7,00.

2-násobný a zároveň aj úradujúci majster sveta Nemec Sebastian Vettel je aj napriek nie najlepšie odjazdenej sobotnej kvalifikácií stále pred Španielom Fernandom Alonsom o 4 miesta lepší.

Alonso stráca 13 bodov na vedúceho Vettela v priebežnom hodnotení a jeho šance na zisk svetového titulu sú len veľmi malé. Dokonca sa dá hovoriť, že môže vyhrať len v prípade ak by Sebastian Vettel musel predčasne opustiť preteky kvôli poruche vozidla, alebo nečakanej havárií.

Vettel prehlásil: „Nebol som dosť rýchly a viem, že som mohol byť. Dnes chcem predviesť maximum.

Naproti tomu 27-ročný Hamiton prehlásil: „Bol to dobrý víkend. Som rád, že monopost funguje ako hodinky. Dúfam, že budem s tohto ťažiť aj v dnešnom preteku.

Formula 1 – Veľká cena Brazílie << ONLINE PRENOS >>


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*