LOH 2012: Bolt sa stáva legendou

Usain Bolt London 2012

Dlhé 4 roky musel jamajský šprintér Usain Bolt čakať, aby potvrdil svoju dominanciu v behu na 100 metrov. Tento atlét včera potvrdil, že je najrýchlejším mužom planéty.

Vrcholením atletickej časti letných olympijských hier 2012 v Londýne prišlo na konci 8. dňa, keď 8 šprintérov zviedlo súboj na trati dlhej 100 metrov na hlavnom olympijskom štadióne s kapacitou vyše 80 000 divákov.

Svoju pozíciu favorita dokázal potvrdiť svetový rekordér a zároveň aj obhajca zlatej medaile z Pekingu Usain Bolt bez problémov, pretože londýnskou stovkou takmer preletel.

Sám Bolt však nemal cestu za včerajším zlatom jednoduchú. Na štarte vyštartoval trochu neskôr a súperi mu trochu ubehli. V druhej polovici pretekov však už uplatnil svoj dlhý krok a suverénne vyhral.

S časom 9,63 sekundy stanovil nový olympijský rekord a obhajobou zlatej medaile taktiež vstúpil do dejín bežeckej atletiky.

Znamená to pre mňa veľa, i preto, že veľa ľudí o mne pochybovalo,“ povedal držiteľ zaltej medaile za najrýchlejší šprint v pretekoch.

Hovorilo sa o tom, že nie som v pohode. Preto som musel ukázať svetu, že som najlepší. Veril som, že vyhrám. Proste som to vedel.

Bolt na koniec rozhovoru deklaroval: „Myslím si, že ešte stále nie som žiadna legenda.

Druhý skončil jeho krajan Yohan Blake a bronzovú medailu získal Justin Gatlin z USA. Londýnsku stovku zvládlo pod 10 sekúnd 7 pretekárov, iba posledný Powel si natiahol sval a preteky doklusal.