LOH 2012: Bolt utíšil kritikov

Usain Bolt London 2012

Šprintér Usain Bolt svojim piatym zlatom na LOH v šprinte na 200 metrov utíšil hlasy svojich kritikov.

Bolt preťal včerajší cieľ s prstom cez ústa. Ako by chcel ukázať všetkým tým, čo o ňom pochybovali, že sa veľmi mýlili.

V štvrtkových pretekoch Bolt zabehol čas 19,32, čo bol pred jeho vystúpením na hrách v Pekingu svetový rekord legendárneho Američana Michaela Johnsona.

Po pretekoch v mixzóne novinárom povedal: „Dosiahol som to, čo som chcel. Celú sezónu som sa na tieto preteky pripravoval. Som teraz legenda, som najväčší žijúci atlét. Som v rovnakej kategórii ako Michael Johnson.

Stupne víťazov boli v jamajských farbách, keď za Boltom skončil majster sveta na 100 metrov Yohan Blake a stupne víťazov skompletizoval nový objav Warren Weir. Naposledy stáli v behu na 200 metrov na stupňoch víťazov bežci z jednej krajiny pred 8 rokmi, vtedy to boli Američania.

30. letné olympijské hry v Londýne, tak uvideli zrod novej legendy atletiky, keď po 100 metroch šprintu dokázal Bolt obhájiť zlato aj na 200 metrov.

Po dobehnutí do cieľa bežec prehlásil: „Nechal som tu celé moje srdce. Toto je to, čo som chcel dosiahnuť a podarilo sa! Som na to patrične hrdý.

Na záver pretekár na adresu jamajskej dominancie na včerajších pretekoch, dodal: „Je úžasné, čo sme dokázali s krajanmi Blakom a Weirom. Jamajka je najlepšia šprintérska krajina na svete. Svetu som ukázal, že som najlepší.

Usain Bolt London 2012

Warren Weir, Usain Bolt a Yohan Blake

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*