LOH 2012: Česko získalo svoju prvú medailu

Česká republika má vďaka kajakárovi Vavřincovi Hradílkovi svoju prvú striebornú medailu na letných olympijských hrách v Londýne.

Piaty deň do zahájenia olympijských hier sa nad kanálom vodného slalomu zatrepotala česká vlajka. Český kajakár Hradílek má dôvod na radosť, i keď nestačil na zlatého Molmentina z Talianska, môže sa radovať zo striebra.

Nakoniec sa však potvrdila skúsenosť českých slalomárov, ktorí na veľkých medzinárodných súťažiach vedia prinášať medaile pre Českú republiku, ale do včera na LOH nikdy na pódiu nestál český kajakár.

Hradílek šiel vo finále na treťom miest z desiatich a vďaka svojmu vynikajúcemu času znervóznil po ňom nastupujúcich slalomárov.
Všetci mi hovorili, že to bude zlato, ale ja som nejako tušil, že ma ešte ktosi prekoná,“ prehlási tesne po pretekoch Hradílek.
Tým pretekárom sa stal Daniel Molmenti, ktorý bol v cieli o 1,35 sekundy rýchlejší. Na treťom mieste skončil Nemec Hnnes Aigner, ktorý z kvalifikácie postúpil z prvého miesta, ale v hlavných pretekoch na Hardílka už nestačil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*