LOH 2012: Jamajská štafeta v novom svetovom rekorde

Jamaica flag

Najrýchlejší bežec súčasnosti Usain Bolt dokázal v olympijskej štafete na 4×100 metrov finišovať v novom svetovom rekorde 36,84 sekundy.

Jamajskí atléti dokázali včerajším výkonom predbehnúť svoj rekord z minuloročného MS v Tegu o rovné 2 desatiny sekundy.

Pre fenomenálneho Bolt je včerajšia medaila už celkovo 6. zlatý kov, pretože po pekinskej olympiáde aj v Londýne uchmatol 3 zlaté medaile.

Americké strieborné kvarteto bolo viac ako vyrovnanými súpermi na včerajšej štafete bežcov s Nestom Carterom, Michaelom Fraterom a Yohanom Blakeom.

Nakoniec však o výhre zlatej medaile rozhodol v záverečnej rovinke Bolt, ktorý dokázal dobehnúť s náskokom takmer 2 metrov.

 

Hviezda olympijských hier Bolt prehlásil: „Vždy je krásne skončiť takýmto spôsobom. Presne takisto sme to urobili aj na minuloročných majstrovstvách sveta. Pre mňa je to prekrásny pocit. Prišli sme ako tím a odovzdali sme zo seba všetko. Vedel som, že môžeme dosiahnuť svetový rekord.

22-ročný 2-násobný svetový šampión z roku 2011 Jamajčan Yohan Blake v eufórií dodal: „Bežali sme ako tím a s tlakom sme sa vyrovnali celkom dobre. Osobne, dve strieborné a jedna zlatá medaila je pre mňa fantastický výsledok. Po celý čas ma motivoval Bolt, ktorý bol úžasný.“

Na bronzovej priečke sa umiestnili Kanaďania, ktorí však v poslednej časti behu pri odovzdávaní urobili chybu a boli diskvalifikovaní. Tretiu priečku teda nakoniec získali šprintéri Trinidadu a Tobaga.

Výsledky: Štafeta 4×100 m (finále):

1. Jamajka – 36,84 s …NOVÝ SVETOVÝ REKORD
(Carter, Frater, Blake, Bolt) Usain Bolt (štafeta 4x100m)
2. USA – 37,04
(Kimmons, Gatlin, Gay, Bailey)
3. Trinidad a Tobago – 38,12
(Bledman, Burns, Callender, Thompson)
4. Francúzsko – 38,16
5. Japansko – 38,35
6. Holandsko – 38,39
7. Austrália – 38,43
… Kanada – 38,07 – diskvalifikácia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*