LOH 2012: Mexiko a Brazília hrajú o zlato

Olympijské hry 2012 London

Olympijský turnaj vo futbale mužov ponúkne finálový súboj z amerického kontinentu. V boji o zlato sa stretnú tímy Mexika a Brazílie.

Obaja finalisti tridsiatych olympijských hier, ktorá usporiadal Londýn, sa dokázali cestou do finálového zápasu prebiť hlavne vďaka streleným gólom.

Hviezdni Brazílčania potvrdzujú výbornú formu už od úvodných zápasov skupiny LOH 2012. Veľmi dobre si viedli aj v zápase proti Juhokórejskej republike.

Ázijský vyzývatelia si v úvode stretnutia vypracovali pár šancí, ale bola to práve Brazília, ktorá skórovala. Gólový odpočet po pol hodine hry otvoril Romulo.

Najväčšia hviezda tímu Neymar bola pri vzniku gólových akcií. Na začiatku druhej polovici zápasu nahrával vo vápne Damiaovi, ktorý zvyšoval na 2:0 pre Brazíliu. Posledný gól pridal tiež Damiao.

Mexiko malo situáciu vo svojom semifinálovom stretnutí o poznanie ťažšiu. Súperom mu bol sebavedomý výber Japonska.

Tento zápas mal však podobný priebeh ako ten brazílsky. Japonci začali úvod tlakom, ale na rozdiel od Kórejcom dokázali streliť bránku.

Mexiko dalo svoj vyrovnávajúci gól tiež po polhodine stretnutia, keď sa po rohovom kope dokázal presadiť Marco Fabián. Pre hráča to bol prvý gól na turnaji.

Ďalšie 2 góly na seba nenechali dlho čakať. V 64. minúte premenil Mexičan Peralta šancu na gól a v nastavenom čase ho nasledoval Cortés. Japonci budú hrať s Kóreou, ktorá v predchádzajúcom zápase vyradila tím Veľkej Británie, o bronz.

Zásluhou gólov postúpila Brazília a aj Mexiko. Na výhru brazílskej reprezentácie vo finálovom zápase je kurz 1,53, na výhru Mexika je kurz 6,00 a na remízu po 90 minútach hry je kurz 4,00.