LOH 2012: Murray získal olympijské zlato

Andy Murray

Sen tenisových fanúšikov z Veľkej Británie sa dnes stal skutočnosťou, Andy Murray vybojoval na olympiáde zlato.

Rodený Škót Andy Murray dnes vo finále olympijského tenisového turnaja nastúpil proti silnému súperovi Rogerovi Federerovi zo Švajčiarska.

Obaja tenisti sa poznajú veľmi dobre, naposledy sa stretli vo finále granslamového Wimbledonu, ktorý sa konal taktiež na trávnatých kurtoch All England Clubu v londýnskej mestskej časti Wimbledon.

Murray vo Wimbledone nedokázal svoje ťaženie dotiahnuť do víťazného konca a s Federerom na svoje veľké sklamanie prehral. Dnes si ale toto nešťastie vynahradil, Švajčiara zdolal po perfektnom výkone po troch setoch s výsledkom 6:2, 6:1 a 6:4.

Britský tenista nedal Federerovi žiadnu šancu, v prvých dvoch setoch mu vychádzal úplne každý gem, v závere sa síce Federer snažil o zisk aspoň tretieho setu, ale nakoniec mu to nevyšlo. Murray tak potešil obecenstvo na hlavnom kurte vo Wimbledone a aj celú hosťujúcu krajinu.

V boji o bronzovú medailu proti sebe nastúpili Novak Djokovič zo Srbska a Juan Martin del Potro z Argentíny. Ani v tomto prípade sa z víťazstva netešil favorit, Del Potro poriadne prekvapil bývalú srbskú svetovú jednotku a po dvoch setoch s výsledkom 7:5 a 6:4 sa tešil z bronzovej medaily.

Andy Murray

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*