LOH 2012: Phelps prekonáva rekordy

Michal Phelps na LOH 2012

Plavec Michael Phelps má na konte veľmi cenný rekord a tým je 19 olympijských medailí. Tú poslednú získal včera.

27-ročný Američan sa v utorok stal prepisovateľom historických rekordov, pretože po výhre zlata v štafete na 4×200 metrov voľný spôsob, prekonal v počte olympijských medailí 18 medailovú sovietsku gymnastku Larisu Latyninovú.

Phelps verí, že jeho 15 zlatých, 2 strieborné a 2 bronzové medaily nie sú jeho posledným olympijskými medailami.

Americký plavec prehlásil, že po LOH 2012 v Londýne skončí s aktívnou kariérou, ale hry sa ešte nekončia a tak môžeme očakávať na jeho konte ešte nejaké medaile.

Po opýtaní, čo si myslí o zisku toľkých medailí prehlásil: „Nič nie je neprekonateľné. Vždy hovorím, že všetko je možné. Vždy chcem robiť niečo, čo nikto nedokázal a nič mi nezabráni, aby som sa o to nepokúsil.“

Phleps má stále možnosť vyhrať 3 zlaté medaily v Londýne. Vo finále motýlkarskej 200-ky, ktorú vyhral na predchádzajúcich dvoch olympiádach, na poslednom úseku nestačil na Le Closove zrýchlenie. Juhoafričan, tak len s rozdielom niekoľko stotín sekundy vyfúkol Phelpsovi 16. zlatú olympijskú medailu.

Phleps k zisku striebra poznamenal: „Prial som si lepší výsledok. Bola to moja posledná dvestovka v kariére, takže som ju chcel vyhrať.

LOH 2012 Londýn: Michael Phelps

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*