LOH 2012: Slovensko má druhú medailu

LOH 2012: Bronzová medaila

Kanoista z Liptovského Mikuláša Michal Martikán získal vo vodnom slalome bronzovú medailu a skompletizoval si zbierku olympijských medailí.

V areáli Lee Valley White Water Centre v Broxbourne, kde sa včera večer konali vodnoslalomárske súťaže v rámci 30. olympijských hier v Londýne, skončil 33-ročný Martikán vo finále C1 na peknom 3. mieste.

Martikán, ktorý vo svojej zbierke olympijských medailí má zlaté kovy z Atlanty 1996 a Pekingu 2008 a strieborné kovy zo Sydney 2000 a Atén 2004 pribudol bronz kov, možno trochu sklamane prehlásil: „Určite ju nemôžem dať pred nejakú zlatú medailu, ktorú mám v zbierke. A pred striebornú by to rovnako nešlo.“

Zlato v utorok večer získal s náskokom 1,25 s hlavný konkurent Martikána Francúz Tony Estanguet, pričom striebro získal Nemec Sideris Tasiadis.

Po zverejnení výsledkov Martikán vyjadril svoje myšlienky naledovne: „Pred olympiádou som túžil po zlate, no po dojazde som vedel, že po tých pár chybičkách na takejto pádlovacej trati mi výsledky čas na víťazstvo nebude stačiť.

35-ročný Francúz, ktorý získal zlatú medailu vo včerajšom finále C1 na margo Martikána prehlásil: „Štartovať po Michalovi nebolo ľahké. Išiel skvele a rýchlo. Okrem toho ho hnalo mnoho Slovákov v publiku. Bol som si istý, že zašiel čas na medailu. Preto som sa snažil ostať sústredený a ísť si v pokoji svoju jazdu, čo sa nakoniec oplatilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*