LOH 2012: Slovensko má prvú medailu

LOH 2012: Bronzová medaila

Slovenská strelkyňa Danka Barteková sa stala prvým slovenský športovcom, ktorý na LOH 2012 v Londýne získal medailu.

28-ročná rodáčka z Trenčína nie je olympijským nováčikom, veď 1-krát štartovala pred 4. rokmi na letných olympijských hrách v Pekingu. V Číne však na medailu ešte nesiahla, keďže v streľbe skončila na 8. mieste.

Cez víkend vo Veľkej Británii sa jej však darilo viac a na strelnici Royal Artillery Barracks v juhovýchodnom Londýne vybojovala bronzovú medailu.

V histórií Slovenska je jej medaila v poradí 4. Po skončení súťaže Danka Barteková, ktorá v nedeľu podľa vlastných slov súťažila v dobrej hernej pohode, prehlásila: „Je to zaslúžená medaila za dlhú prípravu, ktorú som absolvovala. Bojovala som dobre, bojovala som ako som mala všetko natrénované. Ráno som vstala a povedala som si, že to bude dobré. Veľká vďaka patrí trénerovi Sedlákovi, ktorý ma skvele pripravil. Medaila je síce bronzová, ale pre mňa má cenu zlata.

Na tlačovej konferencií sa prišla s medailou pochváliť do Slovenského domu, kde jej pred prítomnými hosťami odovzdal prezident SR Ivan Gašparovič kyticu.

Sama pretekárka, z ktorej už opadli emócie, v príhovore pre prítomné publikum povedala: „Stále sa cítim ako po najťažších pretekoch v živote. Olympijské hry sú iné preteky ako majstrovstvá sveta či Svetového poháre. Týmto pretekom som venovala dva roky môjho života. V živote som sa asi na nič nechystala tak, ako na ne. Som šťastná, že to napokon dobre dopadlo. Od rána som mala veľmi dobrý pocit. Som veľmi, ale veľmi šťastná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*