Miami Heat vyhralo NBA

Basketbalisti klubu Miami Heat v noci zo štvrtku na piatok opäť zdolali Oklahomu City Thunder a získali druhý titul v NBA.

Miami Heat, v ktorom hráva aj LeBron James, považovaný za najlepšieho basketbalistu súčasnosti, sa konečne dočkalo aj druhého titulu zo zámorskej NBA po tom, čo minulý rok vo finále nestačilo na Dallas Mavericks s jeho nemeckým lídrom Dirkom Nowitzkym.

Jeho spoluhráči totiž v piatom zápase finálovej série s Oklahomou City znovu zvíťazili s výsledkom 121:106 a keďže išlo o ich štvrtú výhru, vzájomné duely sa skončili so skóre 4:1 a Heat sa tak mohli tešiť z ligového primátu.

V úvode série sa do vedenia dostala Oklahoma, avšak od druhého zápasu prebrali kontrolu nad vzájomnými duelmi hráči Miami a Oklahomu najprv zdolali na jej vlastnej palubovke, pričom neskôr pridali tri výhry doma na Floride a získali tak druhý titul v klubovej histórii pričom ten posledný získali pred šiestimi rokmi.

Hviezdna trojica LeBron James, Dwayne Wade a Chris Bosh sa teda konečne mohla radovať z prestížneho ocenenia a Miami tak prekonalo Kevina Duranta s jeho tímom v drese Oklahomy.

James pre televíziu ESPN povedal: „Spravil som pre triumf všetko. Ťažké rozhodnutia, ktoré sa nakoniec oplatili. Po minuloročnom triumfe som musel začať znova od začiatku. Zlepšiť sa a získať titul pre Miami.“

NBA 2012 champions Miami Heat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*