Nadal nebude hrať na olympijských hrách

Rafael Nadal

Španielsky tenista Rafael Nadal dnes oznámil, že vynechá tohtoročnú letnú olympiádu v Londýne.

Svetová trojka zo Španielska Rafael Nadal má v poslednej dobe problémy so svojimi výkonmi. Ešte v parížskom Roland Garros ukázal, že je stále kráľom antukových povrchoch a vo finále zdolal svetovú jednotku Novaka Djokoviča, neskôr sa ale jeho výsledky zhoršili.

Na nedávno ukončenom Wimbledone vypadol zo singlového turnaja mužov už v druhom kole s českým tenistom Lukášom Rosolom a naznačil tak, že niečo nie je v poriadku. Obavy jeho fanúšikov sa potvrdili práve dnes, keď rodák z Malorky oznámil, že sa nezúčastní na olympijskom tenisovom turnaji v Londýne, konajúcom sa na trávnikoch vo Wimbledone.

Nadal je obhajcom olympijského zlata a pôvodne sa na podujatie náležite pripravoval, ale podľa jeho vlastných slov neskôr zistil, že jeho zranenie kolena mu nedovolí podávať optimálne výkony, takže olympiádu vynechá. Španiel pre médiá povedal:

„Nie som v dostatočne dobrej fyzickej kondícii na to, aby som mohol v Londýne súťažiť, z tohto dôvodu sa nezúčastním olympijských hier a nebudem súčasťou španielskeho tímu. Musím myslieť na svojich spoluhráčov z domova a keďže viem, že niektorí z nich sú lepšie pripravení ako ja, nemá zmysel im zaberať miesto. Čakal som na toto rozhodnutie až do posledného momentu, ale je to žiaľ tak, ako to je.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*