Sagan vyhral prvú etapu Tour de France

Peter Sagan

Slovenský cyklistický pretekár Peter Sagan aj na najslávnejších pretekoch cyklistov Tour de France potvrdil, že je veľkým talentom.

Slovenská cyklistika zažíva vďaka Petrovi Saganovi veľké úspechy, okrem toho, že v tomto roku už predviedol skvelé výsledky na podujatiach Okolo Kalifornie a Okolo Švajčiarska, včera pridal historické prvé víťazstvo slovenského pretekára na etape prestížnej Tour de France.

99. ročník najslávnejších cyklistických pretekov sveta štartoval už v sobotu časovkou, v ktorej sa z víťazstva tešil Švajčiar Fabian Cancellara z tímu Radio-Shack Nissan. O Saganovi je známe, že nie je odborníkom na krátke časovky, avšak včera ukázal, že v čom tkvie jeho sila.

Na trati z Liége do Seraingu dlhej 198 kilometrov bol 22-ročný Slovák z úvodu súčasťou hlavného pelotónu, od ktorého sa odtrhla malá skupinka pretekárov, ktorá si však nedokázala svoj náskok udržať a nakoniec bola pohltená ostatnými cyklistami.

Sagan o svojom víťazstve rozhodol v závere etapy, keď sa približne tri kilometre pred cieľom odpojil od ostatných Cancellara a snažil sa získať si náskok, nasledoval ho aj Sagan, pričom túto dvojicu doplnil aj Nór Edvald Boasson Hagen. Trio pred cieľom bojovalo o prvé tri miesta a z výhry sa nakoniec tešil práve slovenský pretekár.

Ten je v celkovom hodnotení na priebežnom 23. mieste, Peter Velits mal včera technické problémy a do cieľa došiel až na 100. pozícii, jeho brat Martin skončil až na 188. mieste.

Tour de France: Peter Sagan víťaz prvej etapy

Slovenský cyklista Peter Sagan je najmladším víťazom etapy na Tour de France od roku 1993 a úspechu Lancea Armstronga.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*