Tour de France 2012 začína

Tour de France 2012

Dnes popoludní začína 99. ročník najslávnejších a najprestížnejších cyklistických pretekov okolo Francúzska nazývaného Tour de France 2012.

Na rozdiel od minulých ročníkov nie je známy favorit pred začiatkom pretekov. Možno aj preto bude Tour de France veľmi zaujímavá.

Z najväčších favoritov minulých rokov sa na štarte neobjaví Talian Alberto Contador. Kvôli pádu a následnému zraneniu z Dauphiné nemôže pretekať ani Andy Schleck.

Pravdepodobne najväčší súboj o prvenstvo by tak mohli ukázať obhajca minuloročného titulu Cadel Evans z Austrálie a cyklista z Anglicka Bradley Wiggins. Ryder Hesjedal by zase chcel nadviazať na výhru z Giro d’Italia.

Podľa celkového profilu tratí by mohol byť čiernym koňom pretekov práve Wiggins z britskej cyklistickej stajne Sky. Tento rok sa im darí a sú skoro v časovkách neporaziteľní.

Sám cyklista Wiggins prehlasuje, že na vysnený titul čaká už naozaj dlho. Tento rok dokázal vyhrať preteky okolo Ramondie, v Dauphiné a tiež akciu z Paríža do Nice.

S pokojom na duši na štart pretekov nastúpi minuloročný víťaz Cadel Evans. Ten tvrdí, že sa bude rozhodovať práve na časovkách a vraj horské oblasti o víťazovi nerozhodnú.

Posilňuje ma vedomie, že som Tour už 1-krát dokázal vyhrať. Viem ako na to,“ povedal Evans. Avšak pritom do role favorita pasuje aj Wigginsa.

Úvodná etapa pretekov je na programe už zajtra. Cyklisti pôjdu z Lutychu až do celkovo 198 kilometrov vzdialeného Seraingu.

Tour de France mapa trate

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*