Tour de France: Druhú etapu vyhral Cavendish

Tour de France 2012 live

V druhej etape na slávnych cyklistických pretekoch Tour de France sa po dramatickom závere z víťazstva tešil Mark Cavendish.

217 kilometrov dlhá etapa Tour de France z Visé do Tournai dnes patrila Britovi Markovi Cavendishovi, ktorý v dramatickom záverečnom špurte dokázal poraziť viacerých ďalších favoritov a nakoniec si tak pripísal svoje 21. etapové víťazstvo v kariére na týchto slávnych pretekoch.

Aj táto časť podujatia mala typický priebeh, od hlavného pelotónu sa odtrhla trojica Anthony Roux, Christophe Kern a Michael Morkov, ktorá si počas pretekov dokázala vypracovať náskok až osem minút. Ten však pelotón postupne dohnal a o víťazovi sa rozhodovalo až v záverečnom hromadnom špurte, v ktorom triumfoval spomínaný Cavendish pred André Grepielom z Nemecka a Matthewa Gossa z Austrálie.

Ďalší výborný výsledok dosiahol aj slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý skončil na šiestom mieste a zostal aj naďalej lídrom v súťaži najaktívnejšieho cyklistu, aj v ďalšej etape bude teda nosiť zelené tričko.
V celkovom poradí je priebežne na 22. mieste, pričom na lídra celej súťaže Fabiana Cancellara zo Španielska stráca iba 24 sekúnd.

Na výbornom trinástom mieste skončil aj ďalší Slovák Peter Velits, Martin Velits sa umiestnil až na 121. pozícii.