Tour de France: Sagan doplatil na pád

Tour de France 2012 live

Slovenský cyklista Peter Sagan sa v ochrannej časti pretekov dostal pod kolesá súperiacich cyklistov, ale i tak si udržal zelený dres lídra bodovacej súťaže.

Pre fanúšikov Petra Veltisa môžeme dodať, že dobicykloval na 21. mieste a z tria súťažiacich Slovákov dojazdil na najlepšom mieste.

Sagan skrz manažéra Jozefa Korbela o svojom páde povedal: „Som riadne nahnevaný. Predo mnou sa dostali do kolízie dvaja jazdci, spadli a strhli aj ďalších. Veľká smola, že som bol bezprostredne za nimi.“

Včerajšiu v poradí piatu etapu pretekov Tour de France obhájil stredajší víťaz Nemec André Greipel. Na druhom mieste skončil Austrálčan Matthew Goss a za ním sa umiestnil Argentínčan Juan José Haedo. Britský majster sveta Mark Cavendish dojazdil na štvrtom mieste.

Po včerajšej časti, ktorá viedla z Rouenu do Saint-Quentinu pretekár stajne Lotto-Belisol vystúpil na najvyšší stupeň určený pre víťazov etapy pretekov okolo Francúzka 3-krát vo svojej profesionálnej kariére.

V priebežnom poradí 99. ročníku súťaže stále vedie Fabian Cancellara. Švajčiar si dnes na seba oblečie žltý dres už 27-krát vo svojej cyklistickej kariére.

Dnes absolvuje cyklistický pelotón trasu dlhú 207,5 kilometrov, ktorá vedie z Épernay do Mét.

73. Martin VELITS (ST) OmegaPharma-QuickStep
152. Peter SAGAN (SR) Liquigas-Cannondale +1:37 min – všetci rovnaký čas ako víťaz