Tour de France: Sagan opäť na druhom mieste!

Tour de France: Peter Sagan

V 14. etape prestížnych Tour de France skončil druhý. Aj napriek tomu však Peter Sagan môže byť spokojný, pretože si stále ponechal zelené triko.

Po 14. dňoch pretekania je Sagan stále najlepším cyklistom v bodovacej súťaži, kde má pred druhým Nemcom André Greipelom náskok takmer 100 bodov.

Vo včerajších pretekoch z Limoux do Foix bol najrýchlejším Španielsky cyklista Luis León Sánchez. Španiel sa dokázal vo vhodnom momente odpútať od štvorice cyklistov medzi ktorými bol aj Slovák Sagan a s prehľadom vyhral svoje štvrté etapové víťazstvo.

O svojom veľkom súperovi saganovi po pretekoch povedal: „Sagan tu dokáže vyhrať každý šprint. V tak nízkom počte, v ktorom sme dnes finišovali, by nás ľahko porazil a tak som zaútočil skôr a vyšlo to.

Vynikajúci slovenský cyklista, ktorý isto ašpiruje na titul najlepšieho cyklistu sveta roku 2012 uznal svoju taktickú chybu, keď prehlásil: „Zaútočil v pravú chvíľu. Mal som si na neho dávať väčší pozor. Nečakal som jeho únik. Je to skúsený cyklista. Ja však nie som z výsledkom nespokojný.

Nečakané problémy však postihli nedeľnú etapu. Rozhádzané pripínačky spôsobili, že asi 30 pretekárov muselo meniť svoje pneumatiky. Túto nepríjemnosť zaregistroval aj riaditeľ Tour de France Christian Prudhomme a rázne požiadal políciu, aby udalosť ihneď prešetrila.

Výsledky – 14. etapy Tour de France: (Limoux > Foix, 191 km))

1. Luis-Leon Sanchez (Šp.) Rabobank 4:50:29 h
2. Peter SAGAN (SR) Liquigas-Cannondale +47 s (zelené tričko)
3. Sandy Casar (Fr.) FDJ-Bigmat +47
4. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +47
5. Gorka Izaguirre Insausti (Šp.) Euskaltel-Euskadi +47
6. Sergio Paulinho (Portug.) SaxoBank-TinkoffBank +2:51 min
7. Sébastien Minard (Fr.) AG2R +2:51
8. Martin VELITS (SR) OmegaPharma-QuickStep +3:49
9. Eduard Vorganov (Rus.) Kaťuša +4:51
10. Steven Kruijswijk (Hol.) Rabobank +4:53

60. Peter VELITS (SR) OmegaPharma-QuickStep +18:15

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*