Tour de France: Sagan opäť triumfoval

Peter Sagan

Slovenská cyklistická hviezda Peter Sagan včera opäť dokázal, že patrí k špičke, vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Petra Sagana už dnes mnohí odborníci z cyklistického sveta považujú za fenomén, vo svojich 22 rokoch po prvý krát súťaží na najslávnejších pretekoch Tour de France a napriek tomu získal už tretie etapové víťazstvo.

Vo včerajšej šiestej časti presláveného cyklistického podujatia tak potvrdil, že je najväčším kandidátom na víťazstvo v rebríčku aktivity pretekárov.

Sagan má po siedmych dňoch pretekov na konte už tri prvenstvá a v súťaži aktivity je bezkonkurenčným lídrom, na konte má 209 bodov, pričom druhý Austrálčan Goss zaostáva o 31 bodov. Slovenský cyklista sa včera opäť dokázal presadiť v šprinte tesne pred cieľom, keď za sebou nechal napríklad Nemca Greipela a aj spomínaného Gossa.

Vďaka dramatickej etape, ktorá bola sprevádzaná početnými pádmi, sa niekoľko kandidátov na celkové víťazstvo zosunulo nižšie, pričom Sagan naopak poskočil už na ôsme miesto a na lídra pretekov so žltým tričkom Fabiana Cancellaru stráca už iba 19 sekúnd. Mladý Slovák bol opísal svoje pocity po pretekoch takto:

Pred záverečným finišom som si vytvoril dobrú pozíciu, a potom som jednoducho zdolal aj tých najlepších. Dnes došlo k nepríjemnému hromadnému pádu pri rýchlosti okolo 70 km/h a boli tam aj cyklisti, ktorí ašpirujú na celkové prvenstvo. Ja som spadol včera, dnes zasa iní. Taký je šport a najmä Tour de France.

9. Daryl Impey (JAR) Orica Greenedge
10. Brett Daniel Lancaster (Aus.) Orica Greenedge – všetci rovnaký čas ako víťaz