Tour de France: Wiggins vyhral časovku

Tour de France logo

Britský cyklista Bradley Wiggins oslávil svoje prvé etapové víťazstvo v prestížnych pretekoch. 9. etapa Tour de France potvrdila, že Wiggins prišiel do cieľa vo famóznej forme.

Včerajšie preteky preverili rýchlosť pretekárov. Časovka odhalila fakt, že 4-násobný majster sveta Fabian Cancellara nie je neporaziteľný. Táto etapa naznačila, že Cadel Evans bude mať z obhajobou žltého dresu ešte veľa práce.

Britský pretekár rozdrvil v časovke svojho najväčšieho súpera Austrálčana Evansa v boji o celkový primát. Wiggins na 41,5 kilometroch dlhých pretekoch do Besanconu získal svoje premiérové etapové víťazstvo a tým si poistil pretekanie v žltom drese aj v dnešnej etape.

Líder Wiggins potvrdil, že časovka je to, čo ovláda najlepšie. Olympijský šampión v dráhovej cyklistike prezradil, že v pretekoch sa cíti skvelo už od prvého šliapnutia do pedálov.

Pravdepodobne najväčším porazeným sa stál minuloročný kráľ TdF Evans. Ten do cieľa došiel až ako 6 a na Wigginsa má stratu 1:43 minúty.

Udržal si však 2. miesto a jeho celková strata na Wigginsa sa po 10. dňoch zvýšila o 10 sekúnd. Tuto stratu bude Evans v horských etapách len ťažko doháňať.

Na druhom mieste sa včera umiestnil Chris Froome a slovenský najrýchlejší cyklista bol Peter Velits, ktorý zvládol preteky a skončil na výbornom 7. mieste.

Výsledky – 9. etapy Tour de France: (Arc-et-Senans – Besancon, 41,5 km) časovka:

1. Bradley Wiggins (V. Brit.) Sky 51:24 min (žlté tričko)
2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +35 s
3. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack-Nissan +57
4. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +1:06 min
5. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-QuickStep +1:24
6. Cadel Evans (Aus.) BMC Racing +1:43
7. Peter VELITS (SR) Omega Pharma-QuickStep +1:59
8. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale +2:07
9. Denis Meňšov (Rus.) Kaťuša +2:08
10. Andreas Klöden (Nem.) RadioShack-Nissan 2:09

90. Martin VELITS (SR) Omega Pharma-QuickStep +6:22
105. Peter SAGAN (SR) Liquigas-Cannondale +6:46 (zelené tričko)

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*