ATP 1000: Djokovič získal šhangajský titul (VIDEO)

Srb Novak Djokovič potvrdil, že Brit Andy Murray si bude musieť na umiestnenie svetovej tenisovej jednotky ešte chvíľu počkať.

V dramatickom zápase Djokovič porazil škótskeho tenistku v 3 setoch 5:7 7:6 a 6:3. Obaja hráči sa v zápase trápili. Nakoniec však chybu urobil Murray, ktorý v poradí svojej 12 hre nedokázal udržať svoj servis.

Djokovič tak dokázal vyhrať čínsky tenisový titul už 3-krát.

Škót prehlásil: „Som sklamaný, v minulosti som prehral ťažšie zápasy ako tento, preto som si istý, že sa z prehry rýchlo vzpamätám. Myslím si ,že v zápase som nespravil výraznejšie chyby.

Aj napriek výhre Djokoviča mal však v úvodnom sete na vrch Murray. Avšak Djokovič zabojoval a v druhom sete to bol on, ktorý sa tešil s druhého víťazného setu.

Nemôžem povedať, že som bol lepší. Skrátka som mal v tesných loptičkách viac trpezlivosti. Bol to výborný zápas a odraz vyrovnanej sezóny,“ prehlásil pre akreditované médiá Srb.

O tom ako veľmi sa Brit zlepšil a v budúcnosti bude sa stále zlepšovať Djokovič povedal: „Veľmi sa zlepšil. Hrá agresívnejšie, útočnejšie. Určite bude pre každého ťažšie ho zdolať.