ATP Rebríček: Federer je aj naďalej jednotkou

Tenisový rebricek ATP (muži dvojhra)

Švajčiarsky tenista Roger Federer je aj v aktuálnej verzii rebríčka ATP na prvom mieste.

Roger Federer sa stále drží na špičke tenisového rebríčka mužov ATP, v tejto sezóne odohral 21 turnajov, pričom na konte má momentálne 11 805 bodov.

Dnes už legendárny Švajčiar si pred druhým Srbom Novakom Djokovičom udržiava náskok 1335 bodov, ktorý Djokovič pravdepodobne až do konca roka nedokáže zmazať.

Na treťom mieste je stále Brit Andy Murray, ktorý si po úspechoch na letných olympijských hrách v Londýne a aj na neskoršom US Open vytvoril náskok vyše tisíc bodov pred Španielom Rafaelom Nadalom.

Rodák z Malorky je stále mimo tenisového diania, vynechal všetky turnaje od olympiády a dátum jeho návratu na kurty nie je známy. Aj napriek tomu sa ale na štvrtej priečke udrží dostatočne dlho, piaty David Ferrer na neho totiž stráca až 1425 bodov.

Šiesty je bezo zmeny Čech Tomáš Berdych, hneď za ním je Francúz Jo-Wilfried Tsonga, na ôsmej priečke je Argentínčan Juan Martín del Potro, deviaty je Srb Janko Tipsarevič a prvú desiatku uzatvára Juan Monaco z Argentíny.

Zo slovenských tenistov je najvyššie Martin Kližan, ktorý si oproti minulému týždňu pohoršil o jedno miesto a je 34., Lukáš Lacko stúpol o jednu pozíciu na 65. miesto, Karol Beck je 128. Všetci ostatní Slováci sú mimo prvej dvestovky.

Pozrite si tenisový rebríček dvojhry – ATP (muži), WTA (ženy)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*