Davis Cup 2012: Česko – Argentína 2:1 (Online prenosy)

Davis cup logo

Jediná výhra stačí českému tenisovému tímu, aby postúpilo do finále Davisova poháru. Sludujte ONLINE PRENOSY >>

Vo včerajšom zápase 4-hry Tomáš Berdych a Radko Štěpánek sklamali argentínskych fanúšikov. Na zaplnenom štadióne bez problémov porazili argentínsky pár Carlosa Berlocqa a Eudarda Schwanke v 3 setoch 6:3, 6:4 a 6:3.

Vďaka tejto výhre vedie český tím v semifinále nad Argentínou na zápasy 2:1. Od októbrového finále delí český tím už iba jediná výhra.

K tomuto bodu bude mať český tím dnes poobede 2 šance. Prvá by mala byť v súboji jednotiek tímov Tomáša Berdycha a Juana Martína del Porta. Del Porto však kvôli zranenému zápasetiu odstúpil a nahradil ho Berlocq.

Ak sa Berdychovy nepodarí získať posledný bod potrebný k postupu, tak v piatom vzájomnom stretnutí budú pripravení hrať Radek Štěpánek a Juan Mónaco.

Argentínsky tím bude v závere víkendu v 13 000 kotly areálu Parque Roca pod obrovským tlakom, pretože po 2 dvoch dňoch hrania s českým mužským tímom prehrávajú a na viac v možno rozhodujúcom zápasu hrajú v oslabení.

Takto sme si to zhruba predstavovali. Radek a Tomáš sú skvelí singlisti, ktorí spoločne tvoria výbornú dvojicu. I keď na turnajoch spolu normálne nehrávajú, tak tu sú skvelo zohratí a vedia, čo ten druhý urobí. Vedieme 2:1, avšak čakajú nás ešte 2 dlhé ťažké zápasy,“ prehlásil kapitán tímu Jaroslav Navrátil.

Davis Cup 2012Program a Výsledky: ČESKO – ARGENTÍNA 2:1

Piatok (17.00 h) – dvojhry:
Juan Martin Del-Potro – Radek Štěpánek 6-4, 6-4, 6-2
Juan Monaco – Tomáš Berdych 1-6, 6-4, 6-1, 4-6, 4-6

Sobota (17.30 h) – štvorhra:
Berlocq, Schwank – Berdych, Štěpánek 6-3, 6-4, 6-3

Nedeľa (15.45 h) – dvojhry:
Carlos Berlocq – Tomáš Berdych
Juan Monaco – Radek Štěpánek

Sledujte zápasy v priamom prenose online (zadarmo)! LIVE PRENOSY >>


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*