Hantuchová postúpila do druhého kola, vyradila Na Li

Daniela Hantuchová WTA Sony Ericsson open Miami

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová je zatiaľ jedinou športovkyňou, ktorá na olympiáde potešila našich športových fanúšikov.

S olympijským tenisovým turnajom sa dnes nečakane rozlúčila slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková, ktorá v prvom kole vôbec po prvýkrát v kariére prehrala s Bulharkou Cvetanou Pironkovou 6:7 (4) a 2:6 a ako nasadená dvanástka sa so singlovou súťažou žien rozlúčila.

Pironková mala až dodnes s Cibulkovou negatívnu vzájomnú bilanciu 0:5, Slovenku ešte neporazila, podarilo sa jej to práve na olympiáde. Na výhru potrebovala Bulharka 88 minút, Cibulková mala v prvom sete setbal, keď viedla 5:3, avšak Pironková zabojovala a nakoniec v tajbrejku vyhrala. Druhé dejstvo patrilo jednoznačne bulharskej tenistke a Cibulková sa s olympijským turnajom predčasne rozlúčila

Naopak, menšie prekvapenie spôsobila Daniela Hantuchová, ktorá už v prvom kole vyradila z prestížneho podujatia čínsku tenistku Na Li. Hantuchová zaznamenala od úvodu tohtoročnej sezóny pokles v rebríčku WTA, momentálne je až na 33. mieste, aj napriek tomu si dokázala poradiť s desiatou nasadenou Na Li po trojsetovej bitke s výsledkom 6:2, 3:6 a 6:3.

V druhom kole si Hantuchová zmeria sily s Francúzkou Alize Cornetovou, s ktorou má zatiaľ pozitívnu vzájomnú bilanciu 5:3. Naposledy nad Cornetovou vyhrala vo februári počas Pohára federácie.