Kližan si dnes zahrá svoje prvé finále

US Open Tennis: Martin Klizan

Slovenský tenista Martin Kližan zažíva vrchol sezóny a aj doterajšej kariéry, je vo finále turnaja v Petrohrade. ONLINE PRENOS >>

Martin Kližan sa v dobrom svetle ukázal už na viacerých podujatiach série Challenger, neskôr sa predviedol aj na grandslamovom US Open, v ktorom postúpil až do štvrtého kola.

Po tomto úspechu sa v rebríčku ATP posunul na 45. miesto, ktoré je jeho kariérnym rekordom a zdá sa, že od pondelka v ňom bude figurovať ešte vyššie.

Včera sa totiž na podujatí ATP v ruskom Petrohrade s dotáciou 410 850 amerických dolárov prebojoval po dramatickom zápase s domácim Michailom Južnyjm do finále. Kližan pôsobí na tomto turnaji ako tretí nasadený, Rus bol turnajovou jednotkou. 23-ročný rodák z Bratislavy sa ho ale aj napriek tomu nezľakol a odviedol perfektný výkon.

V úvodnom sete sa obaja tenisti dopracovali až do tajbrejku, v ktorom mal nakoniec pevnejšie nervy skúsenejší Južnyj a získal ho v pomere 7:6 (11). Druhé dejstvo naopak patrilo Kližanovi, ktorý zlepšil svoju hru, avšak aj napriek tomu bola táto časť hry poriadne rozháraná, za stavu 3:2 pre ruského tenistu videli diváci päť brejkov.

Kližan sa ale dostal do vedenia a set vyhral 6:4. Záver bol dramatický, hoci Slovák viedol 5:3, Rus sa nevzdával a opäť sa rozhodovalo v tajbrejku, ktorý tento krát vyhral Kližan a zabezpečil si miesto vo finále turnaja ATP po prvýkrát v kariére.

Martin Kližan (SR) – Michal Južnyj (Rus.-1) 6:7 (11), 6:4, 7:6 (3) za 228 minút

Martin Kližan dnes vo finále turnaja v Petrohrade nastúpi proti Talianovi Fabiovi Fogninimu. Kurz na výhru Kližana je 1,80 , prípadné víťazstvo Fogniniho bude ohodnotené kurzom 2,00.