Lacko na olympiáde prehral

Lukáš Lacko

Slovenský tenisový reprezentant Lukáš Lacko vypadol zo singlovej olympijskej súťaže už v jej prvom kole.

Naša doterajšia mužská tenisová jednotka Lukáš Lacko nečakane prehral v prvom kole olympijského tenisového turnaja s Nemcom Philippom Petzschnerom po dvoch setoch s výsledkom 6:7 (5) a 1:6.

Olympiáda sa pre slovenských tenisových fanúšikov nezačala veľmi dobre, Lacko s Petzschnerom prehral aj napriek tomu, že bol pred týmto duelom favoritom. Úvodný set bol relatívny vyrovnaný a obaja tenisti si držali svoje podania, za stavu 6:5 ale Lacko podával a mal k dispozícii tri setbaly.

Nemecký tenista sa ale dokázal udržať a nakoniec si vybojoval tajbrejk, v ktorom mal pevnejšie nervy a prvý set tak nakoniec putoval do jeho rúk. Druhá časť hry bola pod plnou kontrolou Petzschnera, slovenskému tenistovi dovolil uhrať iba jediný gem a v závere využil hneď prvý mečbal. Celý zápas trval iba 73 minút.

Lacko tak nedokázal postúpiť aj napriek tomu, že jeho pôvodný súper Ivo Karlovič sa z podujatia odhlásil kvôli zdravotným problémom, skúsený Chorvát by bol totiž určite oveľa ťažším súperom. Lacko bude na olympijských hrách v Londýne pôsobiť ešte vo štvorhre, v ktorej bude hrať po boku Martina Kližana.