LOH 2012: Berdych vypadol v prvom kole

Tomáš Berdych

Olympijský tenisový turnaj má za sebou prvú časť svojho úvodného kola, udialo sa aj niekoľko prekvapení.

Fanúšikov českého tenisu sklamal hneď v úvode singlovej súťaže mužov Tomáš Berdych, ktorý nečakane prehral s Belgičanom Steveom Darcisom po dvoch setoch hladko 4:6 a 4:6.

Darcis je vo svetovom rebríčku ATP až na 75. mieste pričom Berdych je svetovou sedmičkou, práve preto sa očakával postup českého hráča, avšak nestalo sa tak.

Veľmi zaujímavý a napínavý zápas videli diváci na centrálnom kurte All England Clubu medzi svetovou jednotkou Rogerom Federerom a Kolumbijčanom Alejandrom Fallaom. Federer síce vyhral prvý set za 31 minút v pomere 6:3, ale v druhom dejstve došlo k miernemu obratu, keď Švajčiar za stavu 5:4 nepremenil tri mečbaly a Falla nakoniec druhý set vyhral 7:5. V záverečnej časti hry Federer viedol 2:0, ale Falla dokázal vyrovnať, v ôsmej hre mu ale Švajčiar opäť vzal podanie a zápas nakoniec vyhral s výsledkom 6:3, 5:7 a 6:3.

Srb Janko Tipsarevič si nečakane bez problémov poradil s Argentínčanom Davidom Nalbandianom v dvoch setoch 6:3 a 6:4, pričom celý duel trval iba 83 minút.

Španiel Nicolas Almagro po menších ťažkostiach zdolal nepríjemného súpera Viktora Troického taktiež po dvoch setoch 6:4 a 7:6 (3).