LOH 2012: Hantuchová narazí na Wozniacku

Daniela Hantuchová na olmypiáde v Londýne

Rodáčka z Popradu sa v 3. kole turnaja žien na LOH 2012 v Londýne stretne s momentálnou osmičkou rebríčka WTA Carolinou Wozniackou.

Včera 29-ročná Slovenka bez problémov deklasovala nenasadenú Alizé Cornetovú. Francúzsku v 9. vzájomnom zápase bez problémov zdolala v 2. setoch 6:3 a 6:0.

Cornetová si mohla začať baliť kufre už od stavu 2:3, pretože bývalá 5. najlepšia tenistka sveta si pripísala 10 hier za sebou.

Pre terajšiu svetovú 33. najlepšiu tenistku sveta má zajtrajší zápas prívlastok ťažký, ale včera sa Hantuchová mohla tešiť z výhry.

Daniela Hantuchová médiám povedala: „Som šťastná, že sa mi podarilo prejsť cez Cornetovú, ktorá je nepríjemnou súperkou. Cítim sa dobre a začína sa prejavovať práca, ktorú sme s Maťom Liptákom urobili za posledný týždeň.

Stavte si na zajtrajšie stretnutie medzi Hantuchovou a Wozniackou. Kurz na výhru Hantuchovej je 2,37, prípadné víťazstvo Wozniackej bude ohodnotené kurzom 1,53.

 
Hantuchová dodala: „Byť na olympiáde je pre mňa niečo výnimočné a emotívne. Dávam do hry všetko, čo viem. V ďalšom kole si už súperku nemôžem vyberať. Je jedno, proti komu nastúpim. V tejto fáze turnaja sú už iba kvalitné hráčky. Opäť sa budem snažiť hrať len svoj najlepší tenis.“

Sklamaná Cornteová pre denník L´Equipe povedala: „Som sklamaná, v celom zápase som si len raz udržala servis. Na tráve je to hanba. Vo vetre mi vôbec nefungovalo podanie, som znechutená.

Jej zajtrajšia súperka Dánka s poľskými koreňmi Caroline Wozniacka, ktorá bola pred 2. rokmi svetovou ženskou tenisovou jednotkou, v boji o postup do osemfinále vyradila Belgičanku Yaninu Wickmayerovú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*