LOH 2012: Slovenskí tenisti majú ťažkých súperov

Daniela Hantuchová: Fed Cup Slovensko

Dnes prebehol pred olympijským tenisovým turnajom žreb, ktorý prisúdil našim reprezentantom ťažkých súperov.

Slovenské tenistky a aj tenisti odštartujú olympijský tenisový turnaj v Londýne s ťažkými súpermi, rozhodol o tom dnešný žreb.

Tenisti budú o medaily bojovať na trávnatých kurtoch v slávnom All England Clube, kde sa každoročne koná prestížny Wimbledon, vo výhode sú teda jednoznačne odborníci na tento povrch.

Jednou z takýchto odborníčok je aj Cvetana Pironková, bulharská reprezentantka bude súperkou našej jednotky Dominiky Cibulkovej. Pironková zaznamenala vo Wimbledone niekoľko úspechov, minulý rok sa tam prebojovala do štvrťfinále a rok predtým dokonca až do semifinále.

Nemenej ťažkú súperku má aj Daniela Hantuchová, ktorá si zmeria sily s Číňankou Na Li. Tá sa iba donedávna pohybovala na vrchole rebríčka a momentálne je v ňom na jedenástom mieste, Hantuchová je v tomto období až na 33. pozícii.

Zle v žrebe pochodili aj naši tenisti, Martin Kližan sa v prvom kole stretne so skúseným Američanom Andym Roddickom, ktorý sa až trikrát prepracoval do finále Wimbledonu.

Lukáš Lacko bude musieť poriadne zabojovať s Chorvátom Ivom Karlovičom, ktorého silnou stránkou je perfektné podanie. Vo štvorhre sa Lacko s Kližanom stretnú so srbským duom Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič a taktiež sú v nevýhode.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*