Nadal sa na kurty vráti až budúci rok

Rafael Nadal

Španielsky tenista Rafael Nadal predpokladá, že na tenisové kurty sa vráti až niekedy v budúcom roku.

Bývalá dlhodobá svetová jednotka Rafael Nadal je ešte stále mimo tenisových kurtov, naposledy sa v profesionálnom zápase predstavil na Wimbledone, kde prekvapivo vypadol už v druhom kole.

26-ročný rodák z Malorky si totiž privodil zranenie kolena, ktoré mu následne znemožnilo účasť na letných olympijských hrách v Londýne a aj na poslednom Grand Slame US Open.

Španiel sa v rebríčku ATP postupne prepadol na štvrté miesto, na ktorom ho ohrozuje jeho krajan David Ferrer. Nadal plánoval návrat na kurty viac krát, avšak liečba jeho zranenia trvá dlhšie, ako pôvodne predpokladal. V poslednej dobe je ale naladený pozitívne a predpokladá, že do tenisového kolotoča sa vráti na budúci rok:

„Je to pre mňa veľmi ťažké obdobie, pretože cítim, že moje koleno ešte nie je v poriadku tak, ako by som chcel. V posledných týždňoch sa ale môj stav zlepšil a viem, že som na dobrej ceste k úplnému vyliečeniu. To mi samozrejme dodalo sebavedomie a začínam pracovať na tom, aby som sa mohol čo najskôr vrátiť do tréningového tempa.“

Nadal zároveň poznamenal, že jeho návrat ešte v tomto kalendárnom roku síce nie je nemožný, ale naznačil, že by bol veľmi ťažký, preto sa dá očakávať, že ho na kurtoch uvidíme najskôr na Australian Open v januári.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*