Roger Federer vidí budúcnosť optimisticky (VIDEO)

Roger Federer APT Finals

Švajčiarsky tenista Roger Federer chce v budúcom roku zbierať trofeje aj naďalej, zostáva optimistický aj napriek prehre v Londýne.

Roger Federer včera neobhájil svoj minuloročný titul na podujatí ATP World Tour Finals v Londýne, vo finále totiž nestačil na svojho už tradičného súpera Novaka Djokoviča, s ktorým prehral v dvoch setoch s výsledkom 6:7 (6) a 5:7. Švajčiar premárnil možnosť získať siedmy triumf na tomto podujatí, Djokovič ho získal druhýkrát v kariére.

31-ročný Švajčiar bol počas rozhovorov po skončení zápasu aj napriek tomu optimistický a priznal, že so sezónou je spokojný, pričom vyhlásil, že chce získať aj ďalšie trofeje:

Myslím, že keď sa pozriem na túto sezónu spätne, bola pre mňa fantastická. Som veľmi rád, že som v jej závere dokázal zlepšiť svoje výkony, čo som dokázal aj tu v Londýne. To mi samozrejme dodáva sebavedomie pred ďalšou sezónou.

Ešte som sa nad ňou veľmi nezamýšľal, nemám zatiaľ žiadne konkrétne ciele, najprv si musím vytvoriť časový harmonogram, ktorý bude dávať zmysel. Potrebujem aj viac tréningu, keďže v tomto roku som pocítil jeho deficit, v tomto ohľade mám ešte čo dobiehať.

Roger Federer získal v tomto roku ďalší grandslamový primát, keď vyhral slávny Wimbledon. V tomto roku mala štvorica najväčších turnajov štyroch víťazov, v Austrálii zvíťazil Novak Djokovič, French Open Rafael Nadal a Andy Murray získal svoju grandslamovú prvotinu na US Open.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*