Cibulková získala svoj druhý turnajový titul

Dominika Cibulkova WTA

Rodáčka z Piešťan Dominika Cibulková vo finále porazila Francúzsku Marion Bartoliovú a vyhrala trofej na turnaji WTA Mercury Insurance Open v kalifornskom Carlsbade.

Slovenska zvládla generálku na tenisový turnaj na londýnskej olympiáde na výbornú. Formu potvrdila jednoznačnou 2-setovou výhrou 6:1, 7:5 za iba 1 hodinu a 36 minút.

Cibulková bola vo finále celkovo už 6-krát, ale úspešne titulom zakončila iba 2 z nich. Pre Slovensku znamená včerajšia výhra pozitívnu štatistiku vzájomných zápasov s Francúzskou 3:2 a zároveň aj guľatú 250. výhru v dvojhre žien.

Zverenkyňa Petra Miklušičáka si ziskom titulu pripísala do tabuľky WTA 470 bodov a posunula sa z 14. na 13. miesto v rankingu najlepších tenistiek.

Dostávala som Marion pod veľký tlak z forhendu, z tej strany som ju ničila, dobre som jej to rozhadzovala, čo proti nej obvykle nie je jednoduché. Nepočínala som si však bezhlavo, dokázala som si počkať, nechala som aj ju hrať a potom som do toho išla. Hralo sa mi super, bol to perfektný výkon,“ povedala tesne po včerajšom zápase Dominika Cibulková.

Dnes Cibulková doletela na Slovensko a už v stredu bude letieť do Londýna. Cibulková dodala: „Londýnska olympiáda bude určite iná ako tá pekinská. Pred štyrmi rokmi som sa nevedela dočkať, že prvýkrát okúsim na vlastnej koži atmosféru takéhoto bombastického podujatia. Teraz sa sústredím výlučné na tenis, nebudem bývať ani v olympijskej dedine. Bude to čisto tenisové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*