Davis Cup: Česko – Argentina 1-1 (Živé přenosy)

Davis Cup logo

Česká tenisová výprava už má za sebou první den semifinále Davisova poháru proti Argentině, po kterém je zatím stav 1-1. ŽIVÝ PŘENOS >>

Do úvodního duelu semifinále Davis Cupu nastoupil proti nejlepšímu Argentinci Del Potrovi náš Radek Štěpánek a skutečně se snažil svého soka porazit.

Často měnil variace své hry a nesnažil se vyloženě útočit na slabé místo svého soupeře, který nastoupil s poraněným zápěstím.

Jenže Del Potro byl prostě až moc kvalitním soupeřem, kterého navíc hnaly dopředu masy diváků. Na kurt se přišlo podívat přibližně 13 tisíc diváků.

Juan Martin Del Potro – Radek Štěpánek 6-4, 6-4, 6-2

Popravdě, nebylo jednoduché hrát. Museli jste vidět, jak jsem se trápil, ale dal jsem do toho pro fanoušky všechno. A všem děkuji za podporu,“ přiznal po zápase Del Potro.

Zaváhání Štěpánka musel následně odčinit šestý muž světového pořadí ATP Tomáš Berdych, který se však na svou výhru pořádně natrápil.

Proti argentinské dvojce, kterou je Juan Mónako, bojoval dlouhé čtyři hodiny. Nakonec však dokázal své sedmé vítězství ze sedmi vzájemných zápasů získat.

První set získal český tenista velmi snadno, ale potom už přišlo argentinské peklo. Po zisku následujících dvou setů vedl Mónako dokonce i v tom čtvrtém a nevypadalo to s Berdychem dobře.

Bylo to dobré rozhodnutí bojovat až do konce. Uprostřed zápasu jsem se necítil vůbec dobře, nemohl jsem s průběhem nic dělat,“ prohlásil Berdych.

Za stavu 2-4 se však zmátořil a vybojoval tento set sérií čtyř vítězných gemů. Poslední rozhodující set pak získal stejným poměrem.

Juan Mónaco – Tomáš Berdych 1-6, 6-4, 6-1, 4-6, 4-6

Česko zatím hraje nerozhodně s Argentinou 1-1. Dnes se hrají čtyřhry.

Sledujte DAVIS CUP 2012 v přímem prenosu: ONLINE PRENOSY >>