Davis Cup: Slovensko – Portugalsko 1:1 (Online prenosy)

Davis cup logo

Slovenskí tenisti hrajú v súboji o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára s Portugalskom po piatku 1:1. LIVE PRENOS >>

O prvý slovenský bod sa postaral domáci hráč Martin Kližan. Osemfinalista nedávneho US Open zdolal portugalského tenistu Gastaa Eliasa 3:1 na sety. Slovenský tenista sa v zápase prekvapujúco dlho trápil. So 183. hráčom rebríčka ATP prehral úvodný set.

Kližan (46. na svete) bol podľa rebríčka vysokým favoritom, ale spočiatku sa nevedel dostať do správneho zápasového rytmu. Dvadsaťjedenročný Elias prekvapil o rok a pol staršieho Slováka účinným podaním, skvelým pohybom a tiež solídnym čítaním hry.

Martin Kližan nakoniec premenil svoj prvý mečbal po 187 minútach náročného boja.

Martin Kližan – Gastao Elias 3:6, 6:2, 7:6 (7:4), 6:2

V druhej piatkovej dvojhre domáca dvojka Lukáš Lacko neuhral s jednotkou hosťujúceho tímu Joaom Sousom ani set. Portugalčan vyhral 6:4, 6:4, 6:3 a pred sobotňajšou štvorhrou vyrovnal stav záchranárskeho zápasu na 1:1.

Lacko počas celého zápasu nenašiel recept na drvivý forhend a útočný štýl Joaa Sousu, 107. hráča rebríčka ATP. Portugalčan si výborne držal svoje podanie a rýchlou agresívnou hrou jednoznačne prevýšil pomalšie hrajúceho slovenského tenistu.
Joao Sousa, ktorý je v pozícii tímovej jednotky zdolal slovenskú dvojku Lukáša Lacka za 2:04 h v troch setoch.

Lukáš Lacko – Joao Sousa 4:6, 4:6, 3:6

V sobotňajšej štvorhre so začiatkom o 14.00 nastúpia Michal Mertiňák s Filipom Poláškom proti páru Joao Sousa, Elias.

Program Davis Cupu: Slovensko-Portugalsko