Česi vyhrali Davisov pohár, rozhodol o tom Štěpánek (VIDEO)

Davisov pohár 2012: Česko vs Španielsko video

Sen Českej republiky sa naplnil po dlhých 32 rokoch čakania, keď český výber porazil vo finále prestížneho tenisového turnaja tím zo Španielska.

O rozhodujúci bod sa postaral v dueli s Nicolasom Almagrom Radek Štepánek a dopomohol tak k prehre Španielska 3:2.

Napínavý rozhodujúci zápas sledovali diváci vo vypredanej pražskej O2 aréne. Situáciu pred samotným stretnutím skomplikovala nedeľná prehra Tomáša Berdycha s Davidom Ferrerom 2:6, 3:6, 7:5, ktorá vyrovnala stav série na 2:2.

Berdych ale po prehre dodal: „Davisov pohár je o piatich zápasoch, nejde iba o jednu prehru. Pevne verím, že to Radek zvládne.“

A mal pravdu. 37. nasadený Štepánek porazil v štyroch setoch svetovú jedenástku Almagra a oplatil mu tak prehru z prvého kola amerického US Open. Počas zápasu si český tenista úspešne držal podanie a niekoľkokrát svojho súpera šikovne vyškolil. Štvorhodinová dráma sa skončila víťazstvom posledného setu 6:3 v prospech Štepánka.

Krátko po poslednej hre vypukli v aréne búrlivé oslavy. Víťazstvo rozhodujúceho zápasu znamená ale pre Štepánka omnoho viac ako len zisk jedného bodu pre tím. Vo svojich 32 rokoch je Štepánek prvým hráčom s vekom nad 30 rokov, ktorému sa v poslednom storočí podarilo vyhrať piaty duel finále.

Štepánek s celým tímom zažíval po výhre neskutočnú radosť. Favoriti na čele s Ferrerom a Almagrom odišli domov s porážkou a ziskom druhého miesta.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*