Fed Cup: Slovenky budú hrať proti Španielkam

Fed Cup - Daniela Hantuchová

Slovenská ženská tenisová reprezentácia sa v apríli v rámci baráže o postup do svetovej skupiny Fed Cupu stretne so Španielkami.

Naše tenistky iba nedávno oslávili úspech v Pohári federácie, keď dokázali vyhrať nad Francúzkami v Bratislave v prvom kole druhej svetovej skupiny 3:2. Už v apríli sa Slovenky vo Fed Cupe predstavia znovu, tento krát v súboji o postup medzi elitnú osmičku, v ktorom si sily zmerajú s tenistkami zo Španielska.

O tejto dvojici rozhodol dnešný žreb Medzinárodnej tenisovej federácie ITF v Londýne, oba tímy budú hrať na kurtoch 21. a 22. apríla v Španielsku. Slovenky v tomto žrebe nemali šťastie, výhodu domáceho prostredia získali Španielky. Tréner našich tenistiek Matej Lipták nebol s týmto výsledkom celkom spokojný, v rozhovore pre TASR povedal:

„Španielsko som si síce prial, ale doma. Mohli by sme si zvoliť rýchly povrch, ktorý by bol asi výhodnejší pre náš tím. Takto sa situácia úplne otočila – Španielsko v jeho prostredí je jednou z najťažších možností z tých, ktoré prichádzali do úvahy. Takéto niečo nepatrilo medzi moje želania pred žrebom.“
 

Okrem tejto dvojice sa v tom istom čase stretnú:
Nemecko – Austrália
Ukrajina – USA
Japonsko – Belgicko

Francúzsko – Slovinsko
Švajčiarsko – Bielorusko
Švédsko – Veľká Británia
Argentína – Čína

Prezrite si všetky aktuálne stávky v kategórii Tenis

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*