Federer, Murray, Djokovič, Fererer sú v štvrťfinále Wimbledonu

Wimbledon live stream

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa prebojoval do štvrťfinále Wimbledonu napriek tomu, že potreboval ošetrenie.

Bývalá svetová jednotka Roger Federer opäť postúpil do štvrťfinále singlovej súťaže mužov na slávnom anglickom Wimbledone, keď v osemfinále po menších problémoch zdolal prekvapenie turnaja Xaviera Malisseho z Belgicka.

Svetová a turnajová trojka Federer mal problémy v úvodnom sete zdravotné problémy a po siedmej hre požiadal o ošetrenie. Napokon mu lekárska pomoc pomohla a v tajbrejku získal prvý set. V druhej časti hry už nad Belgičanom jasne dominoval, avšak v treťom dejstve sa do výhody dostal Malisse a o výhre na sety 3:1 Federer rozhodol až v štvrtom sete.

Zápas sa nakoniec skončil s výsledkom 7:6 (1), 6:1, 4:6 a 6:3 z pohľadu švajčiarskeho tenistu, ktorý sa zajtra stretne s Rusom Michailom Južnyjm.

Stavte si na ich vzájomný zajtrajší zápas. Kurz na výhru Rogera Federera je 1,11, prípadné víťazstvo ruského tenistu bude ohodnotené kurzom 2,10.

Federer tak včera získal už svoje 850. víťazstvo vo svojej kariére, pričom v rozhovore po zápase potvrdil, že jeho telo po dlhodobom pôsobení na kurtoch potrebuje oddych, čo sa prejavilo aj v prvom sete a ohlásil, že podstúpi sériu vyšetrení.

Suverénnym spôsobom kráča za obhajobou titulu srbský tenista Novak Djokovič. Svetová a turnajová jednotka si v osemfinále zmerala sily s krajanom Viktorom Troickym, nad ktorým vyhrala s výsledkom 6:3, 6:1 a 6:3 a postúpila do štvrťfinále.

Britský tenista Andy Murray opäť potešil svojich domácich fanúšikov v Londýne a po niekoľko krát prerušenom osemfinálovom dueli s Marinom Čiličom sa dočkal víťazstva, vďaka ktorému si zaistil účasť v najlepšej osmičke hráčov na Wimbledone.

Zápas Murraya s Čiličom sa začal už včera popoludní, avšak obaja tenisti boli nútení ukončiť ho predčasne kvôli dažďu. Pokračovať mali dnes, aj napriek tomu ale odohrali iba dve hry a opäť sa museli vysporiadať s vrtkavým počasím v Londýne. Po hodinovej pauze ale mohli pokračovať v hre, v ktorej sa viac darilo domácemu Murrayovi a ten nakoniec zvíťazil v troch setoch s celkovým výsledkom 7:5, 6:2 a 6:3.

Čilič sa tak so slávnym turnajom rozlúčil v osemfinále a Murray bez vážnejších problémom postúpil, vo štvrťfinále ho ale čaká náročný súper v podobe Španiela Davida Ferrera, ktorý dnes taktiež vyhral.

Ferrer totiž taktiež v dohrávanom dueli nastúpil proti Argentínčanovi Juanovi Martínovi del Potrovi a už v prvom sete ukázal, že je v lepšej forme. Del Potrovi totiž dovolil uhrať v celom zápase iba osem gemov z bez problémov postúpil do štvrťfinále s výsledkom 6:3, 6:2 a 6:3.

Stavte si na zajtrajší zápas Davida Ferrera s Andym Murrayom. Kurz na výhru Ferrera je 2,87, prípadné víťazstvo Andyho Murraya bude ohodnotené kurzom 1,38.