Federer vyučil Djokoviča a vyhral Cincinnati

Roger Federer

Švajčiar Roger Federer famózne vyhral turnaj ATP v Cincinnati. Vo včerajšom finále zdolal dvojku svetového rebríčka Srba Novaka Djokoviča.

V generálke na blížiace sa US Open si Federer pripísal na triko ďalší turnaj série Masters v dvoch setoch. Len za 80 minút hry tak vystavil spiatočnú letenku do Srbska zverencovi Mariána Vajdu.

Srb na svetovú jednotku rebríčku ATP nedokázal vyvinúť tlak a tak Švajčiar nečelil ani jednému brejkbalu. Naopak Federer sa v dueli predviedol 8 esami a 28 víťaznými údermi.

Víťaz turnaja zhodnotil tento ročník ako výborný: „Bolo to dlhé leto. Prechod z trávy na tvrdý povrch nie je jednoduchou záležitosťou, podmienky sú však rovnaké pre každého. Som veľmi rád, že som zvládol tento ťažký zápas. Bol to pre mňa skvelý týždeň.

Už 31-ročný Švajčiar vyhral Cincinnati 5-krát vo svojej kariére. Famózne hrajúci Švajčiar dokázal v tomto roku už 6 titul a zaokrúhlil tak svoje kariérne víťazstvá na 76.

Na viac je to pre Federera 21 víťazstvo na turnaji v sérií Masters a pre strieborného olympijského medailistu z Londýna to znamená vyrovnanie Rafaelovej Nadalovej bilancie.

Porazený Djokovič po spackanom prvom sete, v ktorom uvidel kanára, len poznamenal: „Predviedol som príšerný prvý set, súper výborne podával a pri mojom podaní ma dokázal zatlačiť. Urobil som veľa 2-chýb a jednoducho nenašiel svoj rytmus. V druhom sete sa to zlepšilo, ten bol myslím celkom vyrovnaný. Svoje šance som nevyužil, Roger si preto výhru zaslúžil.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*