Hantuchová a Cibulková postúpili v Miami do 3.kola

Daniela Hantuchová WTA Sony Ericsson open Miami

Slovenské tenistky Dominika Cibulková a Daniela Hantuchová postúpili do 3. kola turnaja WTA v americkom Miami.

Obe Slovenky si vybojovali postup medzi najlepších 32 tenistiek na podujatí WTA Sony Ericsson Open v Miami s dotáciou až 4,828 milióna amerických dolárov.

Dominika Cibulková sa v druhom kole stretla ako šestnásta nasadená s gruzínskou tenistkou Annou Tatišviliovou. 22-ročná hráčka z Gruzínska sa v svetovom rebríčku WTA nachádza až na 77. mieste, napriek tomu Cibulkovej narobila menšie problémy v prvom sete.

Naša jednotka totiž začiatok duelu nezvládla a prehrávala už 3:5. Dokázala sa však pozviechať a nakoniec si prvý set vybojovala pre seba v pomere 7:5. V druhej časti zápasu už jej súperka rezignovala, získala iba jediný gem a Dominika Cibulková tak zvíťazila v treťom kole nad Annou Tatišviliovou 7:5 a 6:1.

Dominika Cibulková sa v zápase tretieho kola stretne s Číňankou Ťie Čeng. Kurz na výhru čínskej tenistky je 1.61, prípadné víťazstvo Cibulkovej bude ohodnotené kurzom 2.20.

Sledujte zápas Cibulkovej proti Ťie Čeng v priamom prenose cez Vas počítač – Živé Prenosy.

Dramatickejší priebeh mal zápas turnajovej dvadsiatky Daniely Hantuchovej s Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou. Slovenka stratila prvý set až v tajbrejku, ktorý nakoniec prehrala 4:7 (4).Druhú časť zápasu mala naša tenistka pod kontrolou a vyhrala ju jasne 6:2, avšak v záverečnom sete bola veľmi niekoľko krát blízko prehry.

Nakoniec si však vynútila tajbrejk, v ktorom mala taktiež namále, ale zápas dotiahla do víťazného konca s výsledkom 6:7 (4), 6:2 a 7:6 (4).

Sledujte zápas Hantuchovej proti Ivanovičovej v priamom prenose cez Vas počítač – Živé Prenosy.