Lukáš Lacko sa dostal do osemfinále dvojhry v Dubaji

ATP World Tour 500 Dubai

Na tenisovom turnaji ATP Dubai Duty Free Tennis Championships sa včera darilo hlavne nasadeným hráčom.

Skvelým úvodom sa na podujatí v Dubaji s dotáciou až 1,7 milióna amerických dolárov predviedol Švajčiar Roger Federer, ktorý sa ako nasadená dvojka stretol s Francúzom Michaelom Llodrom.

V prvom sete totiž svojho súpera doslova rozdrvil, keď mu za krátkych 17 minút dokázal nadeliť takzvaného kanára a prvú časť hry tak vyhral 6:0. Llondra sa však aj napriek tomu dokázal spamätať a v druhej časti hry už s Federerom hral relatívne vyrovnanú partiu, vďaka čomu sa obaja hráči dopracovali až do tajbrejku. V tom nakoniec znovu dominoval Federer a zariadil si tak postup do druhého kola. Federer môže v Spojených Arabských Emirátoch na tomto turnaji série ATP 500 získať už celkovo piaty titul.

Darilo sa aj tretiemu nasadenému Britovi Andymu Murrayovi, ktorý si zmeral sily s Nemcom Michaelom Berrerom. Na rozdiel od Federera potreboval škótsky tenista na postup tri sety, ten prvý síce vyhral v pomere 6:3, ale Berrer dokázal vyhrať nasledujúci 6:4. Murray si ale v záverečnej časti hry udržal pevné nervy a nakoniec postúpil s celkovým výsledkom 6:3, 4:6 a 6:4.

Keďže svetová jednotka Novak Djokovič si postup vybojoval už v pondelok, účasť v druhom kole majú istú všetci traja najvyššie nasadení hráči.

Sledujte zápasy ATP TENIS v priamom prenose cez Vas počítač. ŽIVÉ VYSIELANIE ONLINE.

Taktiež slovenský kvalifikant Lukáš Lacko zvíťazil v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry nad ukrajinským držiteľom voľnej karty Sergejom Bubkom vo štvrtom vzájomnom seniorskom zápase 2:6, 6:2, 7:6 (14). Odvrátil 6 mečbalov. V osemfinálovom 2. kole si v stredu zmeria sily s Tomášom Berdychom.

Stavte si na dnešný duel Lukáša Lacka na turnaji v Dubaji s Čechom Tomášom Berdychom. Kurz na výhru Berdycha je 1.06, prípadné víťazstvo Lacka bude ohodnotené kurzom 7.50.

KOMPLETNÝ ROZPIS DNEŃÝCH ZÁPASOV (streda: 29 február 2012)