Lukáš Rosol šokoval Wimbledon

Lukáš Rosol zdolal Nadala

Tenista Lukáš Rosol na centrálnom kurte Wimbledonu odohral svoj životný zápas. V piatich setoch vyradil Španiela Rafaela Nadala.

Pre Nadala, ktorý štartoval ako nasadená dvojka, táto prehra znamená, že nezíska svoj tretí titul v treťom grandslamovom turnaji sezóny. V Londýne sa víťaz 11 grandslamových trofejí nevedel presadiť proti Rosolovi a prehral 7:6 (9), 4:6, 4:6, 6:2, 4:6.

Tenista, ktorý je na 100 mieste v rebríčku ATP prehlásil: „Chcel som hrať dôstojne a nedostať 0:6, 1:6 a 1:6, ale toto som nečakal. Som nadšený, stále tomu nemôžem uveriť.“

Zahral som dnes najlepší zápas v mojej doterajšej kariére, podľa mňa som celkovo bol o kúsok lepším hráčom na kurte,“ dodal český tenista, ktorý chodí často trénovať na Slovensko.

26-ročný tenista, ktorému vraj radí aj Dominik Hrbatý: „Je to pre mňa ako zázrak. Vôbec som niečo takéto neočakával. Súpera je mi ľúto, pre seba dúfam, že dokážem na tento úspech nadviazať a zahrať viac takýchto zápasov.“

Pre rodáka z Malorky je to najhoršie vypadnutie za posledných 5 rokov. Naposledy prehral s Francúzom Nicolasom Mahutom. Tento tenista bol vtedy na 106 priečke ATP.

Som veľmi smutný. Rozhodol začiatok setu, keď Rosol stváral na kurte neuveriteľné veci. Nebol pod žiadnym tlakom, hral uvoľnene. Musím na prehru čím skôr zabudnúť a čo najlepšie sa pripraviť na olympijský turnaj, kde budem mať šancu zložiť reparát, “ dodal sklamaný Nadal.

Zostrih zápasu ….

Tlačovka po zapase ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*