Na Wimbledone pôjde o veľa

Wimbledon live stream

Blížiaci sa anglický grandslamový turnaj v londýnskom All England Club ponúkne divákom súboj troch tenisov o post svetovej jednotky.

Tohtoročný v poradí tretí Grand Slam tenisovej sezóny je tradične anglický Wimbledon. Podľa tenisových odborníkov bude tohtoročný veľmi zaujímavý.

Dlhodobo svetová tenisová jednotka v rebríčku ATP  Srb Novak Djokovič bojuje o veľa, pretože mu hrozí, že si nemusí udržať svoju pozíciu na čele mužského tenisu. Na Djokoviča sa tlačí známa dvojica Španiel Rafael Nadal a Švajčiar Roger Federer.

Zverenec trénera Mariána Vajdu pôjde do turnaja s cieľom obhájiť minuloročný titul. Ten získal vo finálovej bitke s Rafaelom Nadalom. Toho porazil na tráve 3:1 na sety a získal po práve prestížny titul.

Švajčiarsky veterán Roger Federer má výborne rozohratú sezónu a má možnosť so 1-krát od júna 2010 znovu sa stať svetovou tenisovou jednotkou.

Už len týždeň mu totiž ostáva do vyrovnania celkového rekordu v dobe kraľovania v poradí ATP. Ten zatiaľ s počtom 286 týždňov na prvom mieste drží Pete Sampras.

K posunu na prvé miesto však musí Federer vyhrať nasledujúci veľký turnaj a zároveň dúfať, že Srb sa prebojuje maximálne do semifinále.

Zuby na prvú priečku si brúsi aj rekordér z French Open, španielsky tenista Rafael Nadal. Ten iba nedávno získal svoj historicky 7. titul z parížskeho grandslamu.

Nadal k zisku prvenstva v tenise potrebuje vyhrať Wimbledon. To sa mu podarilo naposledy pred 2 rokmi. Zároveň by však Djokovič musel vypadnúť v štvrťfinále.