Rafael Nadal vynechá US Open 2012

Rafael Nadal

Tohtoročný víťaz French Open španielsky tenista Rafael Nadal včera oficiálne potvrdil, že kvôli zdravotným problémom sa nezúčastní ani US Open.

26-ročný rodák z Malorky zažil veľmi dobrú úvodnú časť tenisovej sezóny, veď dokázal získať svoj 7. titul z francúzskej antuky Roland Garros.

Avšak potom prišla prehra v druhom kole anglického Wimbledonu, keď na neho dokázal vyzrieť český tenista Lukáš Rosol. Od tejto prehry španielsky tenista nenastúpil do jediného súťažného zápasu.

Včera svojim vyhlásením potvrdil, že sa nestihne dať do poriadku na posledný Grand Slam sezóny. Tým je US Open – turnaj v New Yorku.

Španielsky tenista vo včerajšom večernom prehlásení médiám povedal: „Veľmi ma to mrzí, že nie som pripravený hrať na US Open a musím sa odhlásiť.

Na US Open sa tešil a aj preto dodal: „Chcel by som pozdraviť všetkých svojich priaznivcov a poďakovať im. Zvlášť pozdravujem Newyorčanov. Budete mi chýbať.

Naposledy mal podobné problémy bývalý najlepší tenista rebríčku ATP pred tromi rokmi, kde nemohol absolvovať jediný turnaj na tráve. Teraz ho podobný osud možno čaká aj na tvrdom povrchu.

Nadal nebude nastupovať kvôli pretrvávajúcim problémom s kolenami. Tie ho trápia už dlhšie, ale tento rok už v priebehu sezóny neustúpili. Aj preto nemohol v Londýne obhájiť olympijské zlato.

Zranenie ho na viac vyradilo i zo štartovnej listiny jeho obľúbených turnajov na tvrdom povrchu v Cincinnati a kanadskom Toronte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*