Nadalov návrat je stále otázny

Rafael Nadal

Španielsky tenista Rafael Nadal dnes prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že bude mimo kurtov aspoň dva mesiace.

Rodák z Malorky Rafael Nadal je mimo kurtov už od Wimbledonu, kde v druhom kole prekvapivo vypadol v dueli s Čechom Tomášom Rosolom.

Po skončení turnaja oznámil, že má zdravotné problémy a že kvôli nim vynechá letné olympijské hry v Londýne, pričom o niekoľko týždňov prišiel aj ďalší šok pre jeho fanúšikov, keď nenastúpil na US Open.

Sedemnásobný víťaz granslamového Roland Garros si podľa jeho slov roztrhol kolennú šľachu a mimo kurtov bude minimálne ešte na ďalšie dva mesiace, kvôli čomu vynechá aj semifinále Davisovho pohára s tímom USA. Španiel neskôr pre médiá povedal:

„Vynechal som už olympijské hry a US Open, dva veľké turnaje, na ktorých som tak veľmi chcel štartovať. Samozrejme, chcel by som pokračovať, ale mám pred sebou ešte niekoľko rokov hrania a preto sa radšej vyliečim a počkám, kým nebudem mať vôbec žiadne bolesti. Až keď si budem na sto percent istý, že som v poriadku, vrátim sa na kurty. Stretol som sa s lekármi a tí potvrdili, že zranenie sa vďaka oddychu hojí rýchlo, čo ma samozrejme potešilo.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*