Nadalov štart na US Open je stále neistý

Problémy s kolenom trápia španielskeho tenistu Rafaela Nadala už 2. mesiac. Jeho nástup na US Open je otázny.

Tretí hráč sveta nehrá už skoro 2 mesiace od skončenia Wimbledonu. Pretiahnutá nútená pauza je dlhšia ako čakal on aj jeho tréner.

Vôbec neviem, či budem na US Open fit. Nemôžem hovoriť ani áno a ani nie. Je to nevyspytateľné zranenie. Chová sa inak ako v minulosti,“ povedal španielskej televízií len pár dní pred štartom posledného grandslamu sezóny Nadal.

Pre magazín TennisX Španiel zopakoval: „Nemôžem s istotou povedať, či v New Yorku budem hrať alebo nie. Rekonvalescencia a návrat do tréningového procesu prebieha pomaly.

Minulý rok sa na tomto americkom turnaji, ktorý sa hrá na tvrdom kole, prebojoval do finále. Vo finálovom stretnutí však podľahol zverencovi Mariana Vajdu Srbovi Novakovi Djokovičovi.

26-ročný rodák z Malorky tento ročník vybojoval rekordný 7. titul na francúzskej antuke v turnaji Roland Garros.

V anglickom Wimbledone však senzačne vypadol v druhom kole s Čechom Lukášom Rosolom. Od vtedy absentuje a kvôli zraneniu vynechal aj olympijské zlato a prišiel o účasť v turnajoch Masters v Toronte a Cincinnati.

Pred tromi rokmi Nadala tiež trápilo koleno. Vtedy v roku 2009 nehral tiež 2 mesiace a kvôli problému s kolenom vynechal kompletnú tenisovú sezónu na tráve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*