Preview: Australian Open 2013

Australian Open aktuality, program a výsledky

Slovenskému tenistovi Lukášovi Lackovi pridelil žreb Australian Open v prvom kole Gillesa Mullera z Luxemburgu.

Tenisový žreb pred blížiacim sa Australian Open našim dvom tenistom Lukášovi Lackovi a Martinovi Kližanovi relatívne prial, v prvom kole majú obaja prijateľných súperov.

Lukáš Lacko, ktorý sa v rebríčku ATP momentálne nachádza na 48. mieste, si v prvom kole prestížneho turnaja zmeria sily s Gillesom Mullerom z Luxemburgu. Muller je v renkingu na 69. pozícii, takže Lacko bude v tomto prípade papierovým favoritom.

V prípade, že Slovák uspeje, bude mať oveľa ťažšiu robotu. V druhom kole turnaja sa totiž podľa pavúka stretne s víťazom duelu Lleyton Hewitt a Janko Tipsarevič, obaja títo hráči sú skúsenými tenistami a Tipsarevič je aj nasadenou osmičkou. Lackova cesta na Australian Open tak bude poriadne sťažená už v druhom kole podujatia.

Damoklov meč bude visieť aj nad našou mužskou jednotkou Martinom Kližanom. Ten na prvom Grand Slame roka pôsobí ako nasadená dvadsať sedmička, v úvodnom kole ho čaká iba jeden z kvalifikantov.

V ďalšej fáze sa stretne s víťazom duelu medzi domácim Bernardom Tomičom a Argentínčanom Leonardom Mayerom, z dolnej časti pavúka ale Kližanovi hrozí nebezpečenstvo v podobe druhého nasadeného Rogera Federera.

AUSTRALIAN OPEN 2013 (14.-27.1.2013)

Štvorica slovenských tenistiek bude mať v hlavnej súťaži Australian Open v prvom kole relatívne ľahké súperky.

Daniela Hantuchová sa v rebríčku žien WTA poriadne prepadla, oproti minulému roku sa momentálne nachádza až na 43. mieste, oproti minulému týždňu tam klesla z 32. priečky. Práve preto by mohla na Australian Open zabodovať, v prvom kole totiž nastúpi proti kvalifikantke, takže by nemala mať žiaden problém s postupom do ďalšej fázy.

V druhom kole na Slovenku bude ale pravdepodobne čakať trinásta nasadená Srbka Ana Ivanovičová, ktorá si zmeria sily s Maďarkou Melindou Czinkovou. Ivanovičová sa dlhodobo pohybuje na miestach okolo prvej desiatky, momentálne je v renkingu trinásta.

Naša jednotka Dominika Cibulková si v prvom zápase na Australian Open zmeria sily s Ashleigh Bartyovou, ktorá bude mať podporu domáceho publika, v druhom kole by nemala mať nasadená pätnástka taktiež žiaden problém, čakať ju bude buď kvalifikantka, alebo Mandy Minellaová z Luxemburgu.

Najhoršie dopadla pravdepodobne Magdaléna Rybáriková , tá síce v prvom kole nastúpi proti Španielke Garbine Muguruzaovej, ale v prípade, že uspeje, na ňu bude čakať nasadená trojka Serena Williamsová.

Do hlavnej súťaže sa kvalifikovala aj Jana Čepelová, tá v prvom kole narazí na kvalifikantku a neskôr na Jarmilu Gajdošovú alebo turnajovú dvadsiatku Yaninu Wickmayerovú.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*