Rebríček ATP: Kližan sa dostal do top 50

Tenisový rebricek ATP (muži dvojhra)

Slovenský tenista Martin Kližan sa po prvýkrát v kariére dostal do prvej päťdesiatky v rebríčku ATP.

Po dnešnom nočnom dramatickom finále US Open bol aktualizovaný aj tenisový rebríček mužov ATP, v ktorom sa udialo niekoľko zmien.

V prvej desiatke došlo k dvom výmenám pozícií, hoci svetovou jednotkou aj naďalej zostáva Švajčiar Roger Federer, ktorý má pred druhým Novakom Djokovičom náskok 1335 bodov, pričom existuje iba veľmi nízka šanca, že by ho Srb dokázal do konca tejto sezóny dohnať.

Na tretie miesto sa posunul víťaz US Open Andy Murray, ktorý z tohto postu zosunul doterajšiu svetovú trojku Rafaela Nadala. Španiel je totiž dlhodobo mimo hry kvôli zraneniu a dátum jeho návratu na kurty zatiaľ nie je známy.

Na piatom mieste zostal ďalší Španiel David Ferrer, Tomáš Berdych sa posunul na šiestu priečku, z ktorej vytlačil Francúza Jo-Wilfrieda Tsongu, ktorého na US Open vyradil náš Martin Kližan.

Na ôsmom mieste zotrval Juan Martín del Potro z Argentíny, deviaty je Srb Janko Tipsarevič a prvú desiatku uzatvára Američan John Isner.

Rebríček mužskej dvojhry (ATP) v tenise. POZRITE SI >>

Spomínaný Martin Kližan je po prvýkrát vo svojej kariére v top 50, po úspechu na US Open si polepšil o 6 miest a je 46. Lukáš Lacko sa prepadol o tri priečky na 57. pozíciu, Karol Beck padol na 134. miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*