Semifinále Wimbledonu 2012: Djokovič – Federer

Wimbledon: Djokovič - Federer

Obhajca titulu a zároveň nasadená jednotka londýnskeho tenisového turnaja Novak Djokovič bude v ceste do finále čeliť Rogerovi Federerovi.

Srb sa do semifinále dostal cez Nemecka Floriana Mayera. Jeho oponent bol vyvedený z tempa a možno aj znechutený miernym zdržaním kvôli dažďu.

Djokovič proti súperovi nemusel použiť esá a aj to stačilo na 3-setovú výhru 6-4 6-1 6-4. Teraz ho však čaká Federer a zaujímavosťou je, že proti Federerovi na tráve ešte nikdy nehral.

Stavte si na zápas Novaka Djokoviča s Rogerom Federom. Kurz na výhru Djokoviča je 1,40, prípadné víťazstvo Federerom je ohodnotené kurzom 3,00.

O svojom štvrťfinálovom súperovi povedal: „Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na podmienky, posledné tri zápasy som totiž hral pod zatiahnutou strechou. Dnes zohral svoju úlohu aj vietor, no celkovo som s mojím výkonom spokojný. V treťom sete mal Florian niekoľko možností na brejk, no v dôležitých momentoch som si podržal podanie.

Už sa teším na semifinále, je pre mňa vždy veľkým potešením hrať proti Rogerovi. Zápas beriem ako veľkú výzvu, veď Roger na tráve dlhé roky dominoval a vo vitríne ma šesť wimbledonských titulov. Jeho stabilné výsledky na grandslamoch si zaslúžia veľké uznanie,“ dodal 25-ročný Srb, ktorý bude bojovať s nasadenou dvojkou britského grandslamového turnaja.

16-násobný víťaz grandlsamových turnajov sa do semifinále dostal po výhre 6-1 6-2 6-2 proti Rusovi Mikhailovi Youzhnemu v 1 jednej hodine a  32 minútach.